Fall 2015 Athena & Classic
Team Schedules - BU19 Classic II East
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall15athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=1D94CEED-6126-451C-BBFD-979290EDF981&tournamentguid=173EB212-BADB-425F-BE03-D05CA448AD8D&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A11 : Liberty SC Briscoe 96- CL II E52555550255-044 20  18  11 0
 A2 : RHSC U19 Raiders- CL II E52025055555-039 12  11  0 0
 A3 : KSA BU18 Light- CL II E50505552055-037 9  14  9 2
 A4 : Chiefs Blue 98- CL II E05055255050-032 7  16  4 0
 A12 : SAF U19B Elite- CL II E02055202555-031 2  18  1 1
 A8 : Rapids FC U19- CL II E55500055500-030 7  24  13 1
 A5 : GSA 98 White- CL II E22555005050-029 -1  19  18 2
 A6 : Lanier Sharks 97/98- CL II E55205000025-024 2  22  14 2
 A1 : All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E50005025000-017 -9  25  9 0
 A10 : Coastal Outre - BU19- CL II E200055-45200-015 -16  38  5 1
 A7 : Oconee FC 96 Red- CL II E05000005000-010 -9  28  9 0
 A9 : ASC Elite 98 - CL II E005050000-40-06 -24  40  4 1

Bracket - Saturday, September 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 807983  Allen Creek  02:15 PM  2 A6 vs A9Lanier Sharks 97/98- CL II E 5 vs.ASC Elite 98 - CL II E0
 807982  GSA  03:00 PM  XRoa A5 vs A10GSA 98 White- CL II E 3 vs.Coastal Outre - BU19- CL II E3
 807980  Harmony Grove  04:00 PM  1 A3 vs A12KSA BU18 Light- CL II E 4 vs.SAF U19B Elite- CL II E2
 807991  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A4 vs A1Chiefs Blue 98- CL II E 1 vs.All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E2
 807984  Oconee Veterans Park  05:45 PM  C A7 vs A8Oconee FC 96 Red- CL II E 1 vs.Rapids FC U19- CL II E4

Bracket - Sunday, September 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808012  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A4 vs A10Chiefs Blue 98- CL II E 4 vs.Coastal Outre - BU19- CL II E0

Bracket - Saturday, September 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 807990  Gordon Street Center  10:30 AM  1 A9 vs A8ASC Elite 98 - CL II E 2 vs.Rapids FC U19- CL II E4
 807987  GSA  12:30 PM  Spen A5 vs A12GSA 98 White- CL II E 2 vs.SAF U19B Elite- CL II E2
 807989  Oconee Veterans Park  06:00 PM  C A7 vs A10Oconee FC 96 Red- CL II E 6 vs.Coastal Outre - BU19- CL II E1

Bracket - Sunday, September 20, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808008  Briscoe Park   11:00 AM  8 A11 vs A12Liberty SC Briscoe 96- CL II E 2 vs.SAF U19B Elite- CL II E1
 808044  Allen Creek  02:45 PM  1 A6 vs A7Lanier Sharks 97/98- CL II E 2 vs.Oconee FC 96 Red- CL II E1
 807996  Gordon Street Center  03:00 PM  1 A9 vs A10ASC Elite 98 - CL II E 10 vs.Coastal Outre - BU19- CL II E0
 808005  NGSA, Lions Field  05:00 PM  1 A8 vs A4Rapids FC U19- CL II E 4 vs.Chiefs Blue 98- CL II E2

Bracket - Saturday, September 26, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 807994  Oconee Veterans Park  04:00 PM  C A7 vs A12Oconee FC 96 Red- CL II E 1 vs.SAF U19B Elite- CL II E2
 807979  Gary Pirkle  04:30 PM  1 A1 vs A2All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E 0 vs.RHSC U19 Raiders- CL II E2

Bracket - Sunday, September 27, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808037  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A4 vs A7Chiefs Blue 98- CL II E 3 vs.Oconee FC 96 Red- CL II E1
 808043  Tesnatee Complex  04:00 PM  1 A8 vs A5Rapids FC U19- CL II E 0 vs.GSA 98 White- CL II E1
 807993  Allen Creek  04:30 PM  1 A6 vs A2Lanier Sharks 97/98- CL II E 1 vs.RHSC U19 Raiders- CL II E1

Bracket - Saturday, October 03, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808024  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A12 vs A6SAF U19B Elite- CL II E 2 vs.Lanier Sharks 97/98- CL II E1
 808042  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A4 vs A9Chiefs Blue 98- CL II E 4 vs.ASC Elite 98 - CL II E1
 807997  Gary Pirkle  06:30 PM  1 A1 vs A5All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E 1 vs.GSA 98 White- CL II E3

Bracket - Sunday, October 04, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 807981  Silverbacks Park  09:30 AM  Ren A4 vs A11Chiefs Blue 98- CL II E 3 vs.Liberty SC Briscoe 96- CL II E3

Bracket - Saturday, October 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808004  Oconee Veterans Park  12:30 PM  C A7 vs A5Oconee FC 96 Red- CL II E 2 vs.GSA 98 White- CL II E4
 808007  Howard Coffin Park  02:00 PM  1 A10 vs A2Coastal Outre - BU19- CL II E 3 vs.RHSC U19 Raiders- CL II E2
 807995  Briscoe Park   04:00 PM  8 A11 vs A8Liberty SC Briscoe 96- CL II E 6 vs.Rapids FC U19- CL II E3
 808003  Allen Creek  04:00 PM  4 A6 vs A1Lanier Sharks 97/98- CL II E 2 vs.All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E1

Bracket - Saturday, October 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808011  Jefferson Sports Complex  09:00 AM  6 A9 vs A5ASC Elite 98 - CL II E 1 vs.GSA 98 White- CL II E0
 808013  Harmony Grove  10:30 AM  1 A3 vs A11KSA BU18 Light- CL II E 3 vs.Liberty SC Briscoe 96- CL II E7
 808009  Gary Pirkle  11:00 AM  1 A1 vs A7All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E 3 vs.Oconee FC 96 Red- CL II E2
 808014  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A12 vs A2SAF U19B Elite- CL II E 1 vs.RHSC U19 Raiders- CL II E1

Bracket - Sunday, October 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808036  Lilburn Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A8KSA BU18 Light- CL II E 2 vs.Rapids FC U19- CL II E0
 808028  Briscoe Park   01:00 PM  8 A11 vs A9Liberty SC Briscoe 96- CL II E 7 vs.ASC Elite 98 - CL II E1

Bracket - Saturday, October 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808019  Silverbacks Park  12:30 PM  Ren A4 vs A12Chiefs Blue 98- CL II E 3 vs.SAF U19B Elite- CL II E0
 808015  Rhodes Complex  02:30 PM  1 A8 vs A1Rapids FC U19- CL II E 4 vs.All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E2
 808017  Howard Coffin Park  03:00 PM  1 A10 vs A6Coastal Outre - BU19- CL II E 3 vs.Lanier Sharks 97/98- CL II E2
 808016  Gordon Street Center  03:00 PM  1 A9 vs A7ASC Elite 98 - CL II E 1 vs.Oconee FC 96 Red- CL II E4
 808020  Harmony Grove  03:15 PM  1 A3 vs A2KSA BU18 Light- CL II E 1 vs.RHSC U19 Raiders- CL II E2

Bracket - Sunday, October 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 807986  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A4 vs A2Chiefs Blue 98- CL II E 1 vs.RHSC U19 Raiders- CL II E0
 808006  Gordon Street Center  04:00 PM  1 A9 vs A3ASC Elite 98 - CL II E 0 vs.KSA BU18 Light- CL II E3
 808039  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A12 vs A1SAF U19B Elite- CL II E 1 vs.All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E1
 808023  Briscoe Park   06:00 PM  8 A11 vs A7Liberty SC Briscoe 96- CL II E 3 vs.Oconee FC 96 Red- CL II E0

Bracket - Wednesday, October 28, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808010  Rhodes Complex  06:00 PM  1 A8 vs A6Rapids FC U19- CL II E 8 vs.Lanier Sharks 97/98- CL II E0

Bracket - Saturday, October 31, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808026  Silverbacks Park  10:30 AM  Ren A4 vs A3Chiefs Blue 98- CL II E 0 vs.KSA BU18 Light- CL II E3
 808021  Gary Pirkle  11:15 AM  1 A1 vs A9All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E 3 vs.ASC Elite 98 - CL II E1
 807988  Briscoe Park   02:00 PM  8 A11 vs A6Liberty SC Briscoe 96- CL II E 2 vs.Lanier Sharks 97/98- CL II E1
 808022  Howard Coffin Park  03:00 PM  1 A10 vs A8Coastal Outre - BU19- CL II E
Forfeited Game
 0 vs.Rapids FC U19- CL II E4F

Bracket - Sunday, November 01, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 807985  Gary Pirkle  11:00 AM  1 A1 vs A3All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E 0 vs.KSA BU18 Light- CL II E1
 808025  Devaul Henderson Park - RH  11:00 AM  1 A2 vs A5RHSC U19 Raiders- CL II E 1 vs.GSA 98 White- CL II E0
 807998  Allen Creek  02:45 PM  4 A6 vs A4Lanier Sharks 97/98- CL II E 1 vs.Chiefs Blue 98- CL II E2

Bracket - Saturday, November 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808031  Harmony Grove  11:00 AM  1 A3 vs A6KSA BU18 Light- CL II E 1 vs.Lanier Sharks 97/98- CL II E1
 808027  Howard Coffin Park  01:00 PM  1 A10 vs A1Coastal Outre - BU19- CL II E 3 vs.All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E1
 808040  Devaul Henderson Park - RH  02:00 PM  1 A2 vs A11RHSC U19 Raiders- CL II E 2 vs.Liberty SC Briscoe 96- CL II E1
 808029  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A12 vs A8SAF U19B Elite- CL II E 3 vs.Rapids FC U19- CL II E2

Bracket - Sunday, November 15, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808002  Howard Coffin Park  11:00 AM  1 A10 vs A11Coastal Outre - BU19- CL II E 2 vs.Liberty SC Briscoe 96- CL II E2
 808035  Devaul Henderson Park - RH  11:00 AM  1 A2 vs A9RHSC U19 Raiders- CL II E 4F vs.ASC Elite 98 - CL II E
Forfeited Game
0
 807992  Lilburn Middle School  04:00 PM  1 A3 vs A5KSA BU18 Light- CL II E 0 vs.GSA 98 White- CL II E1

Bracket - Saturday, November 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808033  Briscoe Park   09:00 AM  8 A11 vs A1Liberty SC Briscoe 96- CL II E 5 vs.All-In FC at Sugar Hill - B19- CL II E2
 808038  GSA  11:00 AM  Spen A5 vs A6GSA 98 White- CL II E 1 vs.Lanier Sharks 97/98- CL II E7
 808034  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  1 A12 vs A10SAF U19B Elite- CL II E 1 vs.Coastal Outre - BU19- CL II E0
 808000  Rhodes Complex  03:00 PM  1 A8 vs A2Rapids FC U19- CL II E 2 vs.RHSC U19 Raiders- CL II E5

Bracket - Sunday, November 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808041  Lilburn Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A10KSA BU18 Light- CL II E 3 vs.Coastal Outre - BU19- CL II E0
 808030  Oconee Veterans Park  01:30 PM  C A7 vs A2Oconee FC 96 Red- CL II E 1 vs.RHSC U19 Raiders- CL II E3
 808001  Lamar Murphy Park  03:15 PM  F#7 A9 vs A12ASC Elite 98 - CL II E 1 vs.SAF U19B Elite- CL II E6

Bracket - Monday, November 30, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808032  Pleasantdale Park  07:30 PM  2 A4 vs A5Chiefs Blue 98- CL II E 0 vs.GSA 98 White- CL II E1

Bracket - Saturday, December 05, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 807999  Oconee Veterans Park  10:45 AM  C A7 vs A3Oconee FC 96 Red- CL II E 1 vs.KSA BU18 Light- CL II E2

Bracket - Tuesday, December 08, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 808018  GSA  08:00 PM  Mill A5 vs A11GSA 98 White- CL II E 0 vs.Liberty SC Briscoe 96- CL II E2






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.