Fall 2015 Athena & Classic
Team Schedules - BU16 Classic II
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall15athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6C2EF4C5-2D02-4FEC-BD5F-10AD2FB7846B&tournamentguid=173EB212-BADB-425F-BE03-D05CA448AD8D&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B1 : SSA Chelsea 00B Elite- CL II555555555255-057 27  8  4 1
 B9 : SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II555055055252-044 19  10  5 1
 B13 : GS 00B Gold- CL II555055505225-044 11  14  2 0
 B6 : KSA BU16 Light - CL II500522505255-036 13  12  8 0
 B10 : Chiefs Premier 00- CL II005005555550-035 3  16  9 1
 B3 : Oconee FC 99 Red- CL II500025050255-029 4  12  3 1
 B11 : UFA South Georgia 00 Premier- CL II020550505500-027 -6  24  6 0
 B7 : Lanier Sharks 99/00 - CL II555000000252-024 -8  25  7 0
 B2 : CFC Red Star - BU16 Elite- CL II05050025-4505-023 0  22  6 1
 B4 : YMCA Arsenal- CL II255500000050-022 -11  24  6 0
 B12 : Rush 99/00- CL II200000005225-016 -12  22  2 1
 B5 : SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II020500200020-011 -16  24  5 0
 B8 : DDYSC 00 Wolves Elite - CL II020000000050-07 -24  44  1 0

Bracket - Saturday, September 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412156  Allen Creek  10:45 AM  1 B7 vs B10Lanier Sharks 99/00 - CL II 1 vs.Chiefs Premier 00- CL II0
 412157  Wade Walker Park  11:00 AM  2 B8 vs B9DDYSC 00 Wolves Elite - CL II 2 vs.SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II4
 412155  Harmony Grove  12:00 PM  1 B6 vs B11KSA BU16 Light - CL II 3 vs.UFA South Georgia 00 Premier- CL II2
 412151  CYSA  05:00 PM  11 B2 vs B1CFC Red Star - BU16 Elite- CL II 1 vs.SSA Chelsea 00B Elite- CL II3

Bracket - Sunday, September 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412164  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 B10 vs B9Chiefs Premier 00- CL II 0 vs.SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II3
 412238  Grizzard Park - Rome  01:00 PM  1 B4 vs B11YMCA Arsenal- CL II 2 vs.UFA South Georgia 00 Premier- CL II2
 412209  Stars Athletic Club  01:15 PM  2 B12 vs B8Rush 99/00- CL II 2 vs.DDYSC 00 Wolves Elite - CL II2
 412161  East Carrollton Park  06:00 PM  EC 3 B13 vs B6GS 00B Gold- CL II 1 vs.KSA BU16 Light - CL II0
 412166  Oconee Veterans Park  06:45 PM  C B3 vs B5Oconee FC 99 Red- CL II 4 vs.SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II0

Bracket - Saturday, September 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412240  Harmony Grove  10:45 AM  1 B6 vs B9KSA BU16 Light - CL II 0 vs.SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II3
 412231  Pleasantdale Park  02:00 PM  2 B10 vs B3Chiefs Premier 00- CL II 2 vs.Oconee FC 99 Red- CL II0
 412162  Allen Creek  02:15 PM  1 B7 vs B12Lanier Sharks 99/00 - CL II 2 vs.Rush 99/00- CL II0
 412230  CYSA  03:00 PM  10 B2 vs B11CFC Red Star - BU16 Elite- CL II 3 vs.UFA South Georgia 00 Premier- CL II0

Bracket - Sunday, September 20, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412158  Whitlock  01:00 PM  8 B1 vs B3SSA Chelsea 00B Elite- CL II 2 vs.Oconee FC 99 Red- CL II0

Bracket - Saturday, September 26, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412171  Friendly City Park  02:00 PM  2 B11 vs B10UFA South Georgia 00 Premier- CL II 3 vs.Chiefs Premier 00- CL II2
 412167  CYSA  03:00 PM  10 B2 vs B6CFC Red Star - BU16 Elite- CL II 1 vs.KSA BU16 Light - CL II2

Bracket - Sunday, September 27, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412178  Friendly City Park  01:00 PM  3 B11 vs B12UFA South Georgia 00 Premier- CL II 1 vs.Rush 99/00- CL II0

Bracket - Sunday, October 04, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412207  Central Park  01:00 PM  9 B1 vs B10SSA Chelsea 00B Elite- CL II 2 vs.Chiefs Premier 00- CL II1
 412224  CYSA  02:00 PM  11 B2 vs B9CFC Red Star - BU16 Elite- CL II 3 vs.SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II2
 412222  Friendly City Park  03:00 PM  3 B11 vs B13UFA South Georgia 00 Premier- CL II 2 vs.GS 00B Gold- CL II3
 412227  Central Park  03:00 PM  9 B5 vs B6SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II 1 vs.KSA BU16 Light - CL II1

Bracket - Saturday, October 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412196  Central Park  11:00 AM  9 B5 vs B11SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II 0 vs.UFA South Georgia 00 Premier- CL II1
 412241  Allen Creek  12:30 PM  4_F B7 vs B8Lanier Sharks 99/00 - CL II 3 vs.DDYSC 00 Wolves Elite - CL II2
 412183  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren B10 vs B2Chiefs Premier 00- CL II 1 vs.CFC Red Star - BU16 Elite- CL II0
 412213  Oconee Veterans Park  04:30 PM  C B3 vs B4Oconee FC 99 Red- CL II 1 vs.YMCA Arsenal- CL II2

Bracket - Sunday, October 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412214  Central Park  11:00 AM  9 B1 vs B11SSA Chelsea 00B Elite- CL II 6 vs.UFA South Georgia 00 Premier- CL II1
 412233  Central Park  01:00 PM  9 B5 vs B8SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II 2 vs.DDYSC 00 Wolves Elite - CL II1
 412236  CYSA  02:00 PM  9 B2 vs B13CFC Red Star - BU16 Elite- CL II 0 vs.GS 00B Gold- CL II2
 412226  Grizzard Park - Rome  05:00 PM  3 B4 vs B7YMCA Arsenal- CL II 1 vs.Lanier Sharks 99/00 - CL II0

Bracket - Friday, October 16, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412188  Adams Park  07:00 PM  1 B9 vs B5SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II 4 vs.SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II0

Bracket - Saturday, October 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412219  Harmony Grove  05:30 PM  2 B6 vs B3KSA BU16 Light - CL II 0 vs.Oconee FC 99 Red- CL II0
 412228  Whitlock  07:00 PM  8 B1 vs B13SSA Chelsea 00B Elite- CL II 3 vs.GS 00B Gold- CL II2

Bracket - Sunday, October 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412204  East Carrollton Park  01:30 PM  EC 2 B13 vs B5GS 00B Gold- CL II 2 vs.SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II0
 412234  Lilburn Middle School  02:00 PM  1 B6 vs B7KSA BU16 Light - CL II 5 vs.Lanier Sharks 99/00 - CL II0
 412237  Oconee Veterans Park  04:30 PM  C B3 vs B12Oconee FC 99 Red- CL II 1 vs.Rush 99/00- CL II0

Bracket - Friday, October 23, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412215  Pleasantdale Park  07:30 PM  2 B10 vs B12Chiefs Premier 00- CL II 3 vs.Rush 99/00- CL II1

Bracket - Saturday, October 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412193  Wade Walker Park  09:00 AM  2 B8 vs B1DDYSC 00 Wolves Elite - CL II 0 vs.SSA Chelsea 00B Elite- CL II8
 412194  Adams Park  01:00 PM  1 B9 vs B7SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II 4 vs.Lanier Sharks 99/00 - CL II0
 412197  Stars Athletic Club  01:30 PM  2 B12 vs B4Rush 99/00- CL II 0 vs.YMCA Arsenal- CL II2
 412195  Silverbacks Park  02:30 PM  Ren B10 vs B6Chiefs Premier 00- CL II 2 vs.KSA BU16 Light - CL II1
 412212  Whitlock  05:00 PM  7 B5 vs B2SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II 1 vs.CFC Red Star - BU16 Elite- CL II1
 412169  East Carrollton Park  06:15 PM  EC 2 B13 vs B8GS 00B Gold- CL II 6 vs.DDYSC 00 Wolves Elite - CL II1

Bracket - Sunday, October 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412198  East Carrollton Park  01:30 PM  EC 2 B13 vs B3GS 00B Gold- CL II 2 vs.Oconee FC 99 Red- CL II1
 412218  CYSA  02:00 PM  10 B2 vs B7CFC Red Star - BU16 Elite- CL II 1 vs.Lanier Sharks 99/00 - CL II0
 412221  Whitlock  06:00 PM  7 B1 vs B12SSA Chelsea 00B Elite- CL II 3 vs.Rush 99/00- CL II0

Bracket - Saturday, October 31, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412200  Adams Park  09:00 AM  1 B9 vs B1SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II 0 vs.SSA Chelsea 00B Elite- CL II3
 412201  Silverbacks Park  12:30 PM  Ren B10 vs B8Chiefs Premier 00- CL II 3 vs.DDYSC 00 Wolves Elite - CL II2
 412202  Friendly City Park  03:00 PM  3 B11 vs B7UFA South Georgia 00 Premier- CL II 4 vs.Lanier Sharks 99/00 - CL II3
 412203  Stars Athletic Club  04:00 PM  2 B12 vs B6Rush 99/00- CL II 0 vs.KSA BU16 Light - CL II4
 412206  Oconee Veterans Park  04:15 PM  C B3 vs B2Oconee FC 99 Red- CL II 4F vs.CFC Red Star - BU16 Elite- CL II
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 01, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412186  Allen Creek  10:00 AM  4 B7 vs B1Lanier Sharks 99/00 - CL II 0 vs.SSA Chelsea 00B Elite- CL II5
 412163  Friendly City Park  03:00 PM  3 B11 vs B8UFA South Georgia 00 Premier- CL II 1 vs.DDYSC 00 Wolves Elite - CL II0

Bracket - Friday, November 06, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412182  Oconee Veterans Park  07:45 PM  C B3 vs B9Oconee FC 99 Red- CL II 0 vs.SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II3

Bracket - Sunday, November 08, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412174  Allen Creek  09:00 AM  1 B7 vs B3Lanier Sharks 99/00 - CL II 1 vs.Oconee FC 99 Red- CL II1

Bracket - Friday, November 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412179  Harmony Grove  08:00 PM  1 B6 vs B1KSA BU16 Light - CL II 1 vs.SSA Chelsea 00B Elite- CL II1
 412189  Pleasantdale Park  08:30 PM  2 B10 vs B4Chiefs Premier 00- CL II 4 vs.YMCA Arsenal- CL II1

Bracket - Saturday, November 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412210  Allen Creek  12:30 PM  2 B7 vs B13Lanier Sharks 99/00 - CL II 4 vs.GS 00B Gold- CL II1
 412159  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 B4 vs B2YMCA Arsenal- CL II 0 vs.CFC Red Star - BU16 Elite- CL II2
 412208  Friendly City Park  03:00 PM  3 B11 vs B9UFA South Georgia 00 Premier- CL II 0 vs.SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II1
 412154  Whitlock  05:00 PM  11 B5 vs B12SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II 1 vs.Rush 99/00- CL II3

Bracket - Sunday, November 15, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412239  Chestnut Log  09:00 AM  3 B5 vs B10SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II 0 vs.Chiefs Premier 00- CL II1
 412177  East Carrollton Park  12:00 PM  EC 2 B13 vs B10GS 00B Gold- CL II 2 vs.Chiefs Premier 00- CL II0
 412170  Adams Park  01:00 PM  1 B9 vs B12SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II 1 vs.Rush 99/00- CL II1
 412165  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  1 B4 vs B1YMCA Arsenal- CL II 0 vs.SSA Chelsea 00B Elite- CL II2
 412187  Wade Walker Park  03:00 PM  2 B8 vs B6DDYSC 00 Wolves Elite - CL II 0 vs.KSA BU16 Light - CL II4

Bracket - Saturday, November 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412185  Stars Athletic Club  11:00 AM  1 B12 vs B13Rush 99/00- CL II 0 vs.GS 00B Gold- CL II0
 412232  Adams Park  11:00 AM  1 B9 vs B4SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II 3 vs.YMCA Arsenal- CL II0
 412225  Wade Walker Park  03:00 PM  2 B8 vs B3DDYSC 00 Wolves Elite - CL II 0 vs.Oconee FC 99 Red- CL II3

Bracket - Sunday, November 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412216  East Carrollton Park  11:00 AM  EC 2 B13 vs B9GS 00B Gold- CL II 1 vs.SSA Chelsea 00B Select Black 1 - CL II1
 412191  Stars Athletic Club  12:00 PM  2 B12 vs B2Rush 99/00- CL II 3 vs.CFC Red Star - BU16 Elite- CL II2
 412181  Wade Walker Park  01:00 PM  2 B8 vs B4DDYSC 00 Wolves Elite - CL II 1 vs.YMCA Arsenal- CL II0
 412190  Oconee Veterans Park  03:30 PM  C B3 vs B11Oconee FC 99 Red- CL II 1 vs.UFA South Georgia 00 Premier- CL II0

Bracket - Monday, November 30, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412172  Whitlock  07:30 PM  8 B1 vs B5SSA Chelsea 00B Elite- CL II 3 vs.SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II2

Bracket - Saturday, December 05, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412175  Wade Walker Park  01:00 PM  10 B8 vs B2DDYSC 00 Wolves Elite - CL II 4 vs.CFC Red Star - BU16 Elite- CL II8

Bracket - Friday, December 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412153  Grizzard Park - Rome  07:00 PM  1 B4 vs B13YMCA Arsenal- CL II 2 vs.GS 00B Gold- CL II4
 412180  Allen Creek  07:30 PM  1 B7 vs B5Lanier Sharks 99/00 - CL II 1 vs.SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II1

Bracket - Saturday, December 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412220  Grizzard Park - Rome  12:00 PM  3 B4 vs B5YMCA Arsenal- CL II 2 vs.SSA Chelsea 00B Select White 2- CL II0

Bracket - Sunday, December 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412173  Lilburn Middle School  01:30 PM  1 B6 vs B4KSA BU16 Light - CL II 5 vs.YMCA Arsenal- CL II1






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.