Fall 2015 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic III East
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall15athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B24D3236-0C1B-4052-965C-D84B671A20CF&tournamentguid=173EB212-BADB-425F-BE03-D05CA448AD8D&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : UFA Norcross 03B Red- CL III E552525525550-046 15  15  0 0
 A13 : GSA 04 Premier- CL III E555522550550-044 17  17  1 0
 A1 : GSA Chilpo FC - CL III E005550555552-042 14  22  1 0
 A9 : Georgia Express FC 03 Black- CL III E525252522205-037 8  6  5 0
 A11 : Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E220555025505-036 14  13  0 0
 A5 : DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E550500252525-036 8  24  1 1
 A6 : UFA 03 Red- CL III E055000255505-032 2  24  0 0
 A8 : ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E205250552500-031 7  20  0 0
 A3 : Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E550252002022-025 -1  26  2 0
 A7 : DSC 03B Revolution White- CL III E505005000020-017 -7  27  3 2
 A12 : UFA 03 Gold- CL III E005000502000-012 -26  42  1 0
 A10 : GSA 03 White- CL III E002000050200-09 -27  49  0 0
 A2 : Alianza Elite B13- CL III E000002000005-07 -24  38  1 0

Bracket - Saturday, September 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843085  Shakerag Elementary  08:30 AM  1 A9 vs A12Georgia Express FC 03 Black- CL III E 5 vs.UFA 03 Gold- CL III E1
 843080  Allen Creek  09:00 AM  2 A11 vs A8Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E 2 vs.ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E2
 843075  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 A7 vs A10DSC 03B Revolution White- CL III E 6 vs.GSA 03 White- CL III E2
 843141  GSA  12:00 PM  Schr A13 vs A1GSA 04 Premier- CL III E 2 vs.GSA Chilpo FC - CL III E1
 843124  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 A3 vs A6Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E 3 vs.UFA 03 Red- CL III E1

Bracket - Sunday, September 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843083  GSA  11:30 AM  Mill A1 vs A4GSA Chilpo FC - CL III E 4 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III E5
 843140  GSA  04:00 PM  Mill A10 vs A3GSA 03 White- CL III E 3 vs.Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E6
 843138  Fowler Park  07:00 PM  5 A6 vs A7UFA 03 Red- CL III E 2 vs.DSC 03B Revolution White- CL III E1

Bracket - Saturday, September 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843081  Scott Hudgens Park  05:00 PM  5 A3 vs A1Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E 2 vs.GSA Chilpo FC - CL III E3
 843082  South Forsyth  05:00 PM  3 A6 vs A2UFA 03 Red- CL III E 2 vs.Alianza Elite B13- CL III E0
 843079  Shakerag Elementary  05:30 PM  1 A9 vs A10Georgia Express FC 03 Black- CL III E 2 vs.GSA 03 White- CL III E2
 843095  Fowler Park  06:00 PM  10 A12 vs A13UFA 03 Gold- CL III E 0 vs.GSA 04 Premier- CL III E4

Bracket - Sunday, September 20, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843146  Fowler Park  11:00 AM  10 A6 vs A9UFA 03 Red- CL III E 0 vs.Georgia Express FC 03 Black- CL III E1
 843104  Allen Creek  01:00 PM  2 A11 vs A3Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E 2 vs.Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E2
 843126  Fowler Park  01:00 PM  10 A12 vs A10UFA 03 Gold- CL III E 3 vs.GSA 03 White- CL III E0
 843129  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A7 vs A2DSC 03B Revolution White- CL III E 3 vs.Alianza Elite B13- CL III E1

Bracket - Sunday, September 27, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843128  Allen Creek  02:45 PM  2 A11 vs A1Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E 0 vs.GSA Chilpo FC - CL III E1
 843137  Wade Walker Park  05:00 PM  2 A5 vs A8DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E 2 vs.ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E1

Bracket - Saturday, October 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843144  Gwinnett College  01:00 PM  1 A7 vs A8DSC 03B Revolution White- CL III E 0 vs.ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E3

Bracket - Sunday, October 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843094  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A7 vs A5DSC 03B Revolution White- CL III E 1 vs.DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E3
 843099  Fowler Park  03:00 PM  10 A6 vs A1UFA 03 Red- CL III E 2 vs.GSA Chilpo FC - CL III E5
 843072  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A8 vs A9ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E 0 vs.Georgia Express FC 03 Black- CL III E0

Bracket - Saturday, October 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843105  Peachtree Ridge Park  10:15 AM  7 A9 vs A5Georgia Express FC 03 Black- CL III E 2 vs.DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E0
 843100  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A8 vs A6ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E 1 vs.UFA 03 Red- CL III E0
 843101  Pinckneyville Park - UFA Norcross  12:00 PM  4 A4 vs A10UFA Norcross 03B Red- CL III E 4 vs.GSA 03 White- CL III E0
 843143  Scott Hudgens Park  03:00 PM  5 A3 vs A12Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E 2 vs.UFA 03 Gold- CL III E0
 843103  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A7 vs A1DSC 03B Revolution White- CL III E 6 vs.GSA Chilpo FC - CL III E1
 843142  Georgia Soccer Park  05:00 PM  3 A2 vs A13Alianza Elite B13- CL III E 1 vs.GSA 04 Premier- CL III E6

Bracket - Sunday, October 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843145  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A5 vs A10DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E 5 vs.GSA 03 White- CL III E1
 843097  Scott Hudgens Park  05:00 PM  5 A3 vs A9Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E 1 vs.Georgia Express FC 03 Black- CL III E1
 843089  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:30 PM  3 A4 vs A6UFA Norcross 03B Red- CL III E 2 vs.UFA 03 Red- CL III E2

Bracket - Thursday, October 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843090  Allen Creek  07:00 PM  1 A11 vs A12Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E 5 vs.UFA 03 Gold- CL III E0

Bracket - Saturday, October 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843109  GSA  09:00 AM  Mill A10 vs A6GSA 03 White- CL III E 1 vs.UFA 03 Red- CL III E2
 843108  GSA  10:30 AM  Mill A1 vs A8GSA Chilpo FC - CL III E 4 vs.ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E1
 843132  Georgia Soccer Park  03:00 PM  3 A2 vs A9Alianza Elite B13- CL III E 0 vs.Georgia Express FC 03 Black- CL III E1
 843111  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A3 vs A13Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E 0 vs.GSA 04 Premier- CL III E3
 843106  Wade Walker Park  05:00 PM  2 A5 vs A11DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E 2 vs.Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E3

Bracket - Sunday, October 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843125  GSA  01:00 PM  Mill A13 vs A9GSA 04 Premier- CL III E 0 vs.Georgia Express FC 03 Black- CL III E0
 843133  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  4 A4 vs A7UFA Norcross 03B Red- CL III E 3 vs.DSC 03B Revolution White- CL III E0
 843130  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A5 vs A6DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E 1 vs.UFA 03 Red- CL III E5
 843135  Holland Sports Complex  01:00 PM  4 A8 vs A3ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E 5 vs.Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E2
 843096  GSA  04:00 PM  Mill A10 vs A2GSA 03 White- CL III E 4 vs.Alianza Elite B13- CL III E1

Bracket - Saturday, October 31, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843117  Allen Creek  09:00 AM  1 A11 vs A7Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E 3 vs.DSC 03B Revolution White- CL III E1
 843112  GSA  09:00 AM  Mill A13 vs A5GSA 04 Premier- CL III E 4 vs.DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E4
 843116  Fowler Park  01:00 PM  10 A6 vs A12UFA 03 Red- CL III E 5 vs.UFA 03 Gold- CL III E2
 843139  Shakerag Elementary  01:30 PM  1 A9 vs A4Georgia Express FC 03 Black- CL III E 0 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III E0
 843114  Georgia Soccer Park  02:30 PM  3 A2 vs A3Alianza Elite B13- CL III E 2 vs.Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E2

Bracket - Sunday, November 08, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843147  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:30 PM  3 A4 vs A11UFA Norcross 03B Red- CL III E 1 vs.Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E0

Bracket - Friday, November 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843078  South Forsyth  07:00 PM  4 A12 vs A7UFA 03 Gold- CL III E 1 vs.DSC 03B Revolution White- CL III E0
 843076  GSA  07:00 PM  Mill A13 vs A6GSA 04 Premier- CL III E 5 vs.UFA 03 Red- CL III E2

Bracket - Saturday, November 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843123  Fowler Park  09:00 AM  10 A12 vs A8UFA 03 Gold- CL III E 0 vs.ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E5
 843118  Bunten Road Park  09:30 AM  2 A3 vs A4Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E 2 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III E3
 843121  Allen Creek  10:45 AM  1 A11 vs A9Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E 1 vs.Georgia Express FC 03 Black- CL III E1
 843122  GSA  12:00 PM  Mill A1 vs A10GSA Chilpo FC - CL III E 8 vs.GSA 03 White- CL III E2
 843119  GSA  01:30 PM  Mill A13 vs A7GSA 04 Premier- CL III E 6 vs.DSC 03B Revolution White- CL III E0

Bracket - Sunday, November 15, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843110  TBD C   --    --  A12 vs A4UFA 03 Gold- CL III E 3 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III E3
 843136  Georgia Soccer Park  12:00 PM  3 A2 vs A11Alianza Elite B13- CL III E 0 vs.Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E2
 843115  Shakerag Elementary  12:45 PM  1 A9 vs A1Georgia Express FC 03 Black- CL III E 0 vs.GSA Chilpo FC - CL III E1
 843113  GSA  02:45 PM  Mill A10 vs A8GSA 03 White- CL III E 2 vs.ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E2
 843093  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A7 vs A3DSC 03B Revolution White- CL III E 1 vs.Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E1

Bracket - Saturday, November 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843074  GSA  10:30 AM  Mill A1 vs A2GSA Chilpo FC - CL III E 3 vs.Alianza Elite B13- CL III E0
 843071  Wade Walker Park  11:00 AM  2 A5 vs A12DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E 5 vs.UFA 03 Gold- CL III E2
 843073  Pinckneyville Park - UFA Norcross  12:30 PM  5 A4 vs A13UFA Norcross 03B Red- CL III E 3 vs.GSA 04 Premier- CL III E1

Bracket - Sunday, November 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843091  Holland Sports Complex  10:00 AM  4 A8 vs A2ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E 5 vs.Alianza Elite B13- CL III E2
 843084  GSA  12:00 PM  Mill A10 vs A11GSA 03 White- CL III E 0 vs.Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E7
 843098  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A8 vs A4ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E 1 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III E3

Bracket - Monday, November 23, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843092  GSA  07:30 PM  Mill A10 vs A13GSA 03 White- CL III E 0 vs.GSA 04 Premier- CL III E3

Bracket - Sunday, November 29, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843131  GSA  01:00 PM  Mill A1 vs A12GSA Chilpo FC - CL III E 5 vs.UFA 03 Gold- CL III E0
 843087  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A8 vs A13ATHENS UNITED - 03 GOLD- CL III E 2 vs.GSA 04 Premier- CL III E3
 843107  Shakerag Elementary  02:00 PM  1 A9 vs A7Georgia Express FC 03 Black- CL III E 1 vs.DSC 03B Revolution White- CL III E0

Bracket - Wednesday, December 02, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843070  Central Park  07:30 PM  3 A6 vs A11UFA 03 Red- CL III E 3 vs.Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E2

Bracket - Saturday, December 05, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843086  Wade Walker Park  03:00 PM  2 A5 vs A3DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E 2 vs.Atlanta Fire - 02/03 Gold- CL III E2

Bracket - Sunday, December 06, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843120  Georgia Soccer Park  03:30 PM  2 A2 vs A5Alianza Elite B13- CL III E 1 vs.DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E6

Bracket - Monday, December 07, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843134  GSA  07:30 PM  Mill A13 vs A11GSA 04 Premier- CL III E 0 vs.Lanier Sharks 02/03 Navy- CL III E4

Bracket - Wednesday, December 09, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843077  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:15 PM  4 A4 vs A2UFA Norcross 03B Red- CL III E 3 vs.Alianza Elite B13- CL III E1

Bracket - Saturday, December 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843088  GSA  02:45 PM  Mill A1 vs A5GSA Chilpo FC - CL III E 2 vs.DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E2
 843102  Fowler Park  04:00 PM  10 A12 vs A2UFA 03 Gold- CL III E 1 vs.Alianza Elite B13- CL III E3

Bracket - Wednesday, December 16, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 843127  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:00 PM  4 A4 vs A5UFA Norcross 03B Red- CL III E 0 vs.DDYSC 03 Wolves Elite- CL III E1






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.