Fall 2015 Athena & Classic
Team Schedules - BU17 Classic I
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall15athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=ECD50555-23CF-40BA-822A-2BA460AA50AC&tournamentguid=173EB212-BADB-425F-BE03-D05CA448AD8D&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I5550255555552-054 16  18  7 1
 A1 : Concorde Fire North Black- CL I5055555505055-050 22  15  4 0
 A10 : DDYSC 99 Wolves Elite- CL I5552525500555-049 14  14  12 1
 A11 : KSA BU17 Premier- CL I5505552550520-044 14  9  18 0
 A5 : SAF U17B Elite- CL I5020255250555-041 13  13  8 0
 A7 : Alianza Elite B17- CL I2555055225050-041 6  18  14 2
 A2 : NASA B17 Premier- CL I0005525055055-631 10  16  21 3
 A12 : RYSA Revolution 17 Blue- CL I2005050502050-024 -11  34  19 1
 A6 : DSC 99B Revolution Premier- CL I0052502005500-024 -5  23  13 1
 A3 : UFA Norcross 99B Premier- CL I5020520555000-821 4  17  18 4
 A13 : Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I5005000055000-020 -14  29  15 0
 A8 : SSA Chelsea 99B Elite- CL I0500005000200-012 -26  45  9 1
 A14 : Roswell Santos Blue- CL I0000000050005-010 -22  35  13 0
 A9 : UFA-Norcross Eagles 99- CL I5202000000000-09 -21  42  13 2

Bracket - Saturday, September 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404194  RYSA  12:00 PM  Fri A12 vs A7RYSA Revolution 17 Blue- CL I 2 vs.Alianza Elite B17- CL I2
 404190  Shakerag Park  01:45 PM  2 A1 vs A2Concorde Fire North Black- CL I 2 vs.NASA B17 Premier- CL I0
 404195  Mudcreek  06:00 PM  MC 4 A8 vs A11SSA Chelsea 99B Elite- CL I 0 vs.KSA BU17 Premier- CL I2
 404193  Rabbit Hill Park  07:00 PM  1 A6 vs A13DSC 99B Revolution Premier- CL I 0 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I1

Bracket - Sunday, September 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404201  Mudcreek  11:00 AM  MC 4 A8 vs A13SSA Chelsea 99B Elite- CL I 4 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I2
 404192  CGSA - Warner Robins  12:30 PM  9 A5 vs A14SAF U17B Elite- CL I 5 vs.Roswell Santos Blue- CL I0
 404210  Lilburn Middle School  01:30 PM  1 A11 vs A12KSA BU17 Premier- CL I 1 vs.RYSA Revolution 17 Blue- CL I0
 404198  Noonday Pk  03:00 PM  02 A2 vs A4NASA B17 Premier- CL I 2 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I3
 404265  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A6 vs A3DSC 99B Revolution Premier- CL I 0 vs.UFA Norcross 99B Premier- CL I4

Bracket - Saturday, September 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404203  Wade Walker Park  11:30 AM  2 A10 vs A11DDYSC 99 Wolves Elite- CL I 2 vs.KSA BU17 Premier- CL I1
 404200  Georgia Soccer Park  12:00 PM  5 A7 vs A14Alianza Elite B17- CL I 3 vs.Roswell Santos Blue- CL I0
 404273  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A6 vs A5DSC 99B Revolution Premier- CL I 3 vs.SAF U17B Elite- CL I2
 404202  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  5 A9 vs A12UFA-Norcross Eagles 99- CL I 5 vs.RYSA Revolution 17 Blue- CL I1

Bracket - Sunday, September 20, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404204  River Line Park  01:00 PM  1 A4 vs A1Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I 3 vs.Concorde Fire North Black- CL I2
 404286  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A9 vs A6UFA-Norcross Eagles 99- CL I 1 vs.DSC 99B Revolution Premier- CL I1

Bracket - Monday, September 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404217  TBD C   --    --  A12 vs A13RYSA Revolution 17 Blue- CL I 4 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I2

Bracket - Sunday, September 27, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404222  Wade Walker Park  11:00 AM  2 A10 vs A2DDYSC 99 Wolves Elite- CL I 3 vs.NASA B17 Premier- CL I1

Bracket - Friday, October 09, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404287  Mudcreek  07:00 PM  MC 3 A8 vs A7SSA Chelsea 99B Elite- CL I 0 vs.Alianza Elite B17- CL I4

Bracket - Sunday, October 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404262  Wade Walker Park  03:00 PM  2 A10 vs A14DDYSC 99 Wolves Elite- CL I 2 vs.Roswell Santos Blue- CL I0
 404278  River Line Park  03:00 PM  1 A4 vs A9Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I 4 vs.UFA-Norcross Eagles 99- CL I0

Bracket - Tuesday, October 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404272  River Line Park  08:00 PM  1 A4 vs A7Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I 0 vs.Alianza Elite B17- CL I5

Bracket - Wednesday, October 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404224  East Roswell Park  08:30 PM  2 A14 vs A13Roswell Santos Blue- CL I 1 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I2

Bracket - Friday, October 16, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404226  Mudcreek  07:00 PM  MC 3 A8 vs A6SSA Chelsea 99B Elite- CL I 1 vs.DSC 99B Revolution Premier- CL I3

Bracket - Saturday, October 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404230  RYSA  11:00 AM  Fam A12 vs A2RYSA Revolution 17 Blue- CL I 0 vs.NASA B17 Premier- CL I2
 404225  Georgia Soccer Park  03:00 PM  3 A1 vs A7Concorde Fire North Black- CL I 4 vs.Alianza Elite B17- CL I0
 404228  River Line Park  03:00 PM  1 A4 vs A10Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I 3 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL I3
 404227  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A5 vs A9SAF U17B Elite- CL I 2 vs.UFA-Norcross Eagles 99- CL I2

Bracket - Sunday, October 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404277  Wade Walker Park  11:00 AM  2 A10 vs A3DDYSC 99 Wolves Elite- CL I 1 vs.UFA Norcross 99B Premier- CL I0
 404270  Noonday Pk  03:00 PM  02 A2 vs A9NASA B17 Premier- CL I 3 vs.UFA-Norcross Eagles 99- CL I0
 404267  Georgia Soccer Park  03:30 PM  2 A1 vs A13Concorde Fire North Black- CL I 4 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I2
 404268  East Roswell Park  05:00 PM  2 A14 vs A12Roswell Santos Blue- CL I 0 vs.RYSA Revolution 17 Blue- CL I2
 404280  Rabbit Hill Park  07:00 PM  1 A6 vs A7DSC 99B Revolution Premier- CL I 2 vs.Alianza Elite B17- CL I3

Bracket - Tuesday, October 20, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404252  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:00 PM  5 A3 vs A2UFA Norcross 99B Premier- CL I 0 vs.NASA B17 Premier- CL I0
 404220  River Line Park  08:00 PM  1 A4 vs A8Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I 3 vs.SSA Chelsea 99B Elite- CL I0

Bracket - Wednesday, October 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404261  Bryson Park  08:00 PM  1 A11 vs A13KSA BU17 Premier- CL I 5 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I0

Bracket - Saturday, October 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404234  Wade Walker Park  11:00 AM  2 A10 vs A6DDYSC 99 Wolves Elite- CL I 1 vs.DSC 99B Revolution Premier- CL I1
 404238  Grimes Bridge  11:00 AM  2 A14 vs A2Roswell Santos Blue- CL I 4 vs.NASA B17 Premier- CL I5
 404236  River Line Park  11:00 AM  1 A4 vs A12Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I 3 vs.RYSA Revolution 17 Blue- CL I0
 404232  Fair Oaks Park  03:00 PM  1 A8 vs A1SSA Chelsea 99B Elite- CL I 1 vs.Concorde Fire North Black- CL I5
 404235  Harmony Grove  04:30 PM  2 A11 vs A5KSA BU17 Premier- CL I 1 vs.SAF U17B Elite- CL I0
 404233  Pinckneyville Park - UFA Norcross  06:00 PM  4 A9 vs A7UFA-Norcross Eagles 99- CL I 1 vs.Alianza Elite B17- CL I2

Bracket - Sunday, October 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404219  Georgia Soccer Park  02:00 PM  1 A7 vs A5Alianza Elite B17- CL I 1 vs.SAF U17B Elite- CL I1
 404274  Grimes Bridge  02:30 PM  2 A14 vs A1Roswell Santos Blue- CL I 0 vs.Concorde Fire North Black- CL I2
 404290  Scott Hudgens Park  03:00 PM  6 A13 vs A4Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I 0 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I2
 404276  Metro North Pk  03:00 PM  1 A2 vs A11NASA B17 Premier- CL I 0 vs.KSA BU17 Premier- CL I1
 404283  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A3 vs A12UFA Norcross 99B Premier- CL I 0 vs.RYSA Revolution 17 Blue- CL I1
 404294  Pinckneyville Park - UFA Norcross  06:30 PM  5 A9 vs A8UFA-Norcross Eagles 99- CL I 3 vs.SSA Chelsea 99B Elite- CL I5

Bracket - Friday, October 30, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404214  Noonday Pk  07:00 PM  02 A2 vs A8NASA B17 Premier- CL I 2 vs.SSA Chelsea 99B Elite- CL I0
 404221  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:00 PM  4 A3 vs A9UFA Norcross 99B Premier- CL I 4 vs.UFA-Norcross Eagles 99- CL I0

Bracket - Saturday, October 31, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404241  Georgia Soccer Park  11:00 AM  3 A7 vs A11Alianza Elite B17- CL I 1 vs.KSA BU17 Premier- CL I1
 404240  Fair Oaks Park  11:00 AM  1 A8 vs A10SSA Chelsea 99B Elite- CL I 1 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL I5
 404244  Grimes Bridge  12:45 PM  2 A14 vs A4Roswell Santos Blue- CL I 1 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I2
 404243  Scott Hudgens Park  04:00 PM  6 A13 vs A5Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I 0 vs.SAF U17B Elite- CL I1
 404239  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:00 PM  4 A9 vs A1UFA-Norcross Eagles 99- CL I 0 vs.Concorde Fire North Black- CL I9

Bracket - Wednesday, November 04, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404254  RYSA  07:30 PM  Fri A12 vs A10RYSA Revolution 17 Blue- CL I 3 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL I4

Bracket - Thursday, November 05, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404256  TBD C   --    --  A14 vs A8Roswell Santos Blue- CL I 2 vs.SSA Chelsea 99B Elite- CL I1

Bracket - Friday, November 06, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404206  Noonday Pk  08:00 PM  01 A2 vs A6NASA B17 Premier- CL I 2 vs.DSC 99B Revolution Premier- CL I0
 404255  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:15 PM  5 A9 vs A13UFA-Norcross Eagles 99- CL I 0 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I1

Bracket - Saturday, November 07, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404285  CGSA - Warner Robins  07:00 PM  9 A5 vs A10SAF U17B Elite- CL I 1 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL I0
 404218  Gwinnett College  07:00 PM  1 A6 vs A1DSC 99B Revolution Premier- CL I 0 vs.Concorde Fire North Black- CL I1

Bracket - Tuesday, November 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404205  Summerour Middle School  08:00 PM  1 A3 vs A5UFA Norcross 99B Premier- CL I 2 vs.SAF U17B Elite- CL I2

Bracket - Wednesday, November 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404216  Bryson Park  08:00 PM  1 A11 vs A14KSA BU17 Premier- CL I 3 vs.Roswell Santos Blue- CL I0

Bracket - Thursday, November 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404293  Wade Walker Park  07:30 PM  9 A10 vs A7DDYSC 99 Wolves Elite- CL I 0 vs.Alianza Elite B17- CL I1

Bracket - Saturday, November 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404248  RYSA  10:00 AM  Fam A12 vs A8RYSA Revolution 17 Blue- CL I 3 vs.SSA Chelsea 99B Elite- CL I3
 404249  Bunten Road Park  10:00 AM  1 A13 vs A7Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I 2 vs.Alianza Elite B17- CL I0
 404259  Pinckneyville Park - UFA Norcross  10:30 AM  4 A3 vs A4UFA Norcross 99B Premier- CL I 2 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I3
 404247  Harmony Grove  03:00 PM  1 A11 vs A9KSA BU17 Premier- CL I 4 vs.UFA-Norcross Eagles 99- CL I1
 404258  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  1 A5 vs A2SAF U17B Elite- CL I 2 vs.NASA B17 Premier- CL I1
 404246  Oglethorpe  04:00 PM  01 A1 vs A10Concorde Fire North Black- CL I 1 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL I3
 404250  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A6 vs A14DSC 99B Revolution Premier- CL I 4 vs.Roswell Santos Blue- CL I0

Bracket - Sunday, November 15, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404289  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  4 A3 vs A14UFA Norcross 99B Premier- CL I 2 vs.Roswell Santos Blue- CL I0
 404196  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A9 vs A10UFA-Norcross Eagles 99- CL I 1 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL I2
 404260  RYSA  04:00 PM  Fam A12 vs A1RYSA Revolution 17 Blue- CL I 2 vs.Concorde Fire North Black- CL I8
 404266  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A5 vs A4SAF U17B Elite- CL I 1 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I2
 404292  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A6 vs A11DSC 99B Revolution Premier- CL I 2 vs.KSA BU17 Premier- CL I1
 404271  Pinckneyville Park - UFA Norcross  06:45 PM  5 A3 vs A8UFA Norcross 99B Premier- CL I 5 vs.SSA Chelsea 99B Elite- CL I1

Bracket - Tuesday, November 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404237  Pinckneyville Park - UFA Norcross  06:15 PM  3 A3 vs A13UFA Norcross 99B Premier- CL I 2 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I1
 404212  River Line Park  07:30 PM  1 A4 vs A6Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I 4 vs.DSC 99B Revolution Premier- CL I1

Bracket - Saturday, November 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404213  Georgia Soccer Park  01:00 PM  3 A7 vs A3Alianza Elite B17- CL I 2 vs.UFA Norcross 99B Premier- CL I0
 404211  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A5 vs A1SAF U17B Elite- CL I 3 vs.Concorde Fire North Black- CL I0

Bracket - Sunday, November 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404208  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  3 A9 vs A14UFA-Norcross Eagles 99- CL I 2 vs.Roswell Santos Blue- CL I4

Bracket - Tuesday, December 01, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404282  TBD C   --    --  A2 vs A13NASA B17 Premier- CL I 4 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I1

Bracket - Wednesday, December 02, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404229  Bryson Park  08:00 PM  1 A11 vs A3KSA BU17 Premier- CL I 2 vs.UFA Norcross 99B Premier- CL I0

Bracket - Sunday, December 06, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404197  Pinckneyville Park - UFA Norcross  12:30 PM  1 A1 vs A3Concorde Fire North Black- CL I 4 vs.UFA Norcross 99B Premier- CL I0
 404209  Wade Walker Park  03:00 PM  2 A10 vs A13DDYSC 99 Wolves Elite- CL I 2 vs.Atlanta Fire - 98/99 Elite-White- CL I0

Bracket - Wednesday, December 09, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404242  RYSA  07:00 PM  Fre A12 vs A6RYSA Revolution 17 Blue- CL I 2 vs.DSC 99B Revolution Premier- CL I1
 404284  Bryson Park  08:00 PM  1 A11 vs A4KSA BU17 Premier- CL I 1 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys Red- CL I1

Bracket - Saturday, December 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404279  CGSA - Warner Robins  07:00 PM  9 A5 vs A8SAF U17B Elite- CL I 6 vs.SSA Chelsea 99B Elite- CL I0

Bracket - Sunday, December 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404264  Metro North Park  11:00 AM  1 A7 vs A2Alianza Elite B17- CL I 0 vs.NASA B17 Premier- CL I5
 404291  RYSA  02:00 PM  Fri A12 vs A5RYSA Revolution 17 Blue- CL I 1 vs.SAF U17B Elite- CL I3

Bracket - Saturday, December 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 404253  Chattahoochee High School  11:00 AM  1 A1 vs A11Concorde Fire North Black- CL I 2 vs.KSA BU17 Premier- CL I1






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.