Fall 2015 Athena & Classic
Team Schedules - BU15 Classic III
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall15athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FD53048E-5E60-4CD0-8903-7EC54F6BD466&tournamentguid=173EB212-BADB-425F-BE03-D05CA448AD8D&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : NASA B19 Premier - CL III5255552555555-059 22  3  3 0
 A3 : Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III5525525555550-054 20  7  13 0
 A14 : MAYS Striker 01B Blue - CL III0255555505555-052 28  20  2 2
 A8 : ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III5550525525505-049 17  10  10 0
 A13 : Oconee FC 00 Red - CL III5555050522052-041 5  17  12 0
 A12 : FFC Predators - CL III0525050502555-039 6  20  4 1
 A9 : Georgia FC 01 Premier - CL III0205050502505-029 5  25  4 1
 A1 : GSA 01 White - CL III0520052005025-026 -4  32  7 0
 A6 : UFA Norcross 01B Red - CL III0050502050500-022 -18  43  8 0
 A10 : GS 01B Elite Clasico - CL III2055502002000-021 -9  38  2 0
 A7 : Concorde Fire North Black - CL III2025020005000-016 -14  32  3 0
 A11 : Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III2000025020022-015 -11  32  6 1
 A4 : Ambush B01 White - CL III0500000025000-012 -20  41  10 0
 A2 : SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III005000000000-4-01 -27  41  6 0

Bracket - Saturday, September 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409600  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A8 vs A9ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III 2 vs.Georgia FC 01 Premier - CL III1
 830720  Allen Creek  12:30 PM  1 A3 vs A14Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III 6 vs.MAYS Striker 01B Blue - CL III1
 409602  Webb Bridge Park  12:45 PM  1 A4 vs A13Ambush B01 White - CL III 0 vs.Oconee FC 00 Red - CL III1
 409603  Noonday Pk  05:00 PM  10 A5 vs A12NASA B19 Premier - CL III 1 vs.FFC Predators - CL III0
 409604  Shakerag Park  06:00 PM  3 A7 vs A10Concorde Fire North Black - CL III 2 vs.GS 01B Elite Clasico - CL III2

Bracket - Sunday, September 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 830721  UQP  01:00 PM  02 A5 vs A14NASA B19 Premier - CL III 1 vs.MAYS Striker 01B Blue - CL III1
 409621  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A8 vs A2ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III 5 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III0
 409649  Oconee Veterans Park  03:15 PM  C A13 vs A7Oconee FC 00 Red - CL III 4 vs.Concorde Fire North Black - CL III0
 409653  McCurry Park  04:00 PM  21 A12 vs A10FFC Predators - CL III 5 vs.GS 01B Elite Clasico - CL III1
 409651  Barrow County Leisure Services  06:15 PM  6 A11 vs A9Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III 2 vs.Georgia FC 01 Premier - CL III2

Bracket - Saturday, September 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409607  Pinckneyville Park - UFA Norcross  09:00 AM  5 A6 vs A13UFA Norcross 01B Red - CL III 0 vs.Oconee FC 00 Red - CL III5
 409609  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A8 vs A11ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III 2 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III0
 409606  Milton Center  10:45 AM  1 A4 vs A2Ambush B01 White - CL III 2 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III0
 830732  Tramore - CASL  01:00 PM  2 A14 vs A1MAYS Striker 01B Blue - CL III 7 vs.GSA 01 White - CL III1
 409610  Shakerag Park  03:00 PM  2 A7 vs A12Concorde Fire North Black - CL III 0 vs.FFC Predators - CL III0

Bracket - Sunday, September 20, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409648  McCurry Park  12:00 PM  23 A12 vs A8FFC Predators - CL III 2 vs.ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III0
 830728  Tramore - CASL  01:00 PM  2 A14 vs A6MAYS Striker 01B Blue - CL III 4 vs.UFA Norcross 01B Red - CL III0
 409633  Barrow County Leisure Services  04:00 PM  6 A11 vs A3Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III 0 vs.Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III2
 409660  Webb Bridge Park  07:00 PM  1 A4 vs A7Ambush B01 White - CL III 1 vs.Concorde Fire North Black - CL III7

Bracket - Saturday, September 26, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409613  Webb Bridge Park  03:30 PM  1 A4 vs A1Ambush B01 White - CL III 3 vs.GSA 01 White - CL III4

Bracket - Sunday, September 27, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409658  Oconee Veterans Park  01:30 PM  C A13 vs A9Oconee FC 00 Red - CL III 2 vs.Georgia FC 01 Premier - CL III1
 409668  Whitlock  03:00 PM  8 A2 vs A11SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III 4 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III1

Bracket - Sunday, October 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409622  Webb Bridge Park  01:45 PM  1 A4 vs A6Ambush B01 White - CL III 2 vs.UFA Norcross 01B Red - CL III3
 409611  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A9 vs A12Georgia FC 01 Premier - CL III 5 vs.FFC Predators - CL III0
 830722  Concorde Ridgeview  05:00 PM  1 A7 vs A14Concorde Fire North Black - CL III 2 vs.MAYS Striker 01B Blue - CL III5

Bracket - Friday, October 16, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409629  McCurry Park  07:30 PM  25 A12 vs A2FFC Predators - CL III 3 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III1

Bracket - Saturday, October 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 830725  Oconee Veterans Park  12:30 PM  C A13 vs A14Oconee FC 00 Red - CL III 0 vs.MAYS Striker 01B Blue - CL III5
 409630  Holland Sports Complex  01:00 PM  4 A8 vs A6ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III 4 vs.UFA Norcross 01B Red - CL III2
 409631  Bethesda Park  01:00 PM  Park A9 vs A5Georgia FC 01 Premier - CL III 0 vs.NASA B19 Premier - CL III3
 409634  GSA  04:30 PM  Spen A1 vs A7GSA 01 White - CL III 2 vs.Concorde Fire North Black - CL III2
 409632  Clarkdale Elementary School  04:30 PM  1 A10 vs A4GS 01B Elite Clasico - CL III 4 vs.Ambush B01 White - CL III2

Bracket - Sunday, October 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409666  GSA  09:00 AM  Schr A1 vs A13GSA 01 White - CL III 1 vs.Oconee FC 00 Red - CL III3
 409656  Webb Bridge Park  12:00 PM  1 A4 vs A5Ambush B01 White - CL III 0 vs.NASA B19 Premier - CL III3
 409623  Clarkdale Elementary School  12:30 PM  1 A10 vs A2GS 01B Elite Clasico - CL III 4 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III1
 409667  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A6 vs A7UFA Norcross 01B Red - CL III 2 vs.Concorde Fire North Black - CL III0
 830731  Tramore - CASL  03:00 PM  1 A14 vs A12MAYS Striker 01B Blue - CL III 5 vs.FFC Predators - CL III1
 409664  Allen Creek  04:30 PM  1 A3 vs A8Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III 0 vs.ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III0

Bracket - Friday, October 23, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409640  Oconee Veterans Park  07:30 PM  C A13 vs A3Oconee FC 00 Red - CL III 0 vs.Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III3

Bracket - Saturday, October 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409635  Clarkdale Elementary School  11:00 AM  1 A10 vs A6GS 01B Elite Clasico - CL III 5 vs.UFA Norcross 01B Red - CL III4
 830726  Tramore - CASL  11:00 AM  2 A14 vs A2MAYS Striker 01B Blue - CL III 5 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III0
 409636  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A8 vs A1ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III 2 vs.GSA 01 White - CL III0
 409638  McCurry Park  01:00 PM  21 A12 vs A4FFC Predators - CL III 6 vs.Ambush B01 White - CL III3
 409639  Bethesda Park  01:00 PM  Park A9 vs A7Georgia FC 01 Premier - CL III 3 vs.Concorde Fire North Black - CL III2
 409637  Barrow County Leisure Services  03:00 PM  6 A11 vs A5Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III 0 vs.NASA B19 Premier - CL III5

Bracket - Sunday, October 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409652  Clarkdale Elementary School  12:45 PM  1 A10 vs A1GS 01B Elite Clasico - CL III 3 vs.GSA 01 White - CL III5
 830729  Tramore - CASL  01:00 PM  2 A14 vs A8MAYS Striker 01B Blue - CL III 1 vs.ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III4
 409675  Whitlock  01:00 PM  8 A2 vs A13SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III 1 vs.Oconee FC 00 Red - CL III2
 409671  Allen Creek  01:00 PM  1 A3 vs A12Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III 2 vs.FFC Predators - CL III0
 409673  Webb Bridge Park  01:45 PM  1 A4 vs A11Ambush B01 White - CL III 2 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III2
 409626  Shakerag Park  03:30 PM  2 A7 vs A5Concorde Fire North Black - CL III 1 vs.NASA B19 Premier - CL III2

Bracket - Friday, October 30, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409627  McCurry Park  07:30 PM  25 A12 vs A13FFC Predators - CL III 1 vs.Oconee FC 00 Red - CL III1

Bracket - Saturday, October 31, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409616  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A8 vs A13ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III 0 vs.Oconee FC 00 Red - CL III0
 409670  Allen Creek  12:30 PM  1 A3 vs A10Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III 1 vs.GS 01B Elite Clasico - CL III1
 409669  Webb Bridge Park  12:45 PM  1 A4 vs A9Ambush B01 White - CL III 2 vs.Georgia FC 01 Premier - CL III1
 409661  Noonday Pk  01:00 PM  02 A5 vs A6NASA B19 Premier - CL III 1 vs.UFA Norcross 01B Red - CL III1
 409655  Whitlock  07:00 PM  8 A2 vs A7SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III 1 vs.Concorde Fire North Black - CL III2

Bracket - Sunday, November 01, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409676  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A6 vs A9UFA Norcross 01B Red - CL III 2 vs.Georgia FC 01 Premier - CL III6

Bracket - Friday, November 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409628  Bethesda Park  07:30 PM  Bute A9 vs A3Georgia FC 01 Premier - CL III 1 vs.Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III3
 409615  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:00 PM  3 A6 vs A2UFA Norcross 01B Red - CL III 4 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III2

Bracket - Saturday, November 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409641  GSA  09:00 AM  Spen A1 vs A9GSA 01 White - CL III 1 vs.Georgia FC 01 Premier - CL III1
 409643  Clarkdale Elementary School  10:45 AM  1 A10 vs A8GS 01B Elite Clasico - CL III 1 vs.ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III2
 830727  Tramore - CASL  11:00 AM  2 A14 vs A4MAYS Striker 01B Blue - CL III 6 vs.Ambush B01 White - CL III0
 409642  Barrow County Leisure Services  04:30 PM  6 A11 vs A7Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III 4 vs.Concorde Fire North Black - CL III0
 409645  Central Park  04:30 PM  9 A2 vs A3SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III 0 vs.Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III1
 409620  GSA  06:30 PM  Spen A1 vs A5GSA 01 White - CL III 0 vs.NASA B19 Premier - CL III1
 409646  McCurry Park  07:00 PM  23 A12 vs A6FFC Predators - CL III 5 vs.UFA Norcross 01B Red - CL III1

Bracket - Sunday, November 15, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409663  Whitlock  01:00 PM  11 A2 vs A9SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III 1 vs.Georgia FC 01 Premier - CL III6
 409619  Shakerag Park  03:45 PM  2 A7 vs A3Concorde Fire North Black - CL III 0 vs.Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III2
 409659  McCurry Park  04:00 PM  21 A12 vs A1FFC Predators - CL III 1 vs.GSA 01 White - CL III0
 830730  Tramore - CASL  05:00 PM  3 A14 vs A10MAYS Striker 01B Blue - CL III 6 vs.GS 01B Elite Clasico - CL III1
 409601  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  5 A6 vs A11UFA Norcross 01B Red - CL III 2 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III1

Bracket - Thursday, November 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409657  TBD Athena   --    --  A3 vs A6Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III 4 vs.UFA Norcross 01B Red - CL III1

Bracket - Saturday, November 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409644  Oconee Veterans Park  10:45 AM  C A13 vs A5Oconee FC 00 Red - CL III 0 vs.NASA B19 Premier - CL III2
 830723  Bethesda Park  11:00 AM  Park A9 vs A14Georgia FC 01 Premier - CL III 1 vs.MAYS Striker 01B Blue - CL III3
 409647  Allen Creek  12:30 PM  1 A3 vs A4Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III 1 vs.Ambush B01 White - CL III0
 409614  Clarkdale Elementary School  01:00 PM  1 A10 vs A11GS 01B Elite Clasico - CL III 2 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III2
 409672  Shakerag Park  04:15 PM  2 A7 vs A8Concorde Fire North Black - CL III 2 vs.ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III4
 409624  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  4 A6 vs A1UFA Norcross 01B Red - CL III 2 vs.GSA 01 White - CL III4

Bracket - Sunday, November 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 830724  Barrow County Leisure Services  03:00 PM  6 A11 vs A14Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III 3 vs.MAYS Striker 01B Blue - CL III5
 409665  Metro North Pk  03:00 PM  1 A5 vs A8NASA B19 Premier - CL III 1 vs.ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III0
 409608  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A9 vs A10Georgia FC 01 Premier - CL III 4 vs.GS 01B Elite Clasico - CL III2

Bracket - Monday, November 23, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409605  GSA  07:30 PM  Spen A1 vs A3GSA 01 White - CL III 2 vs.Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III3

Bracket - Tuesday, December 01, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409612  TBD RILS 2   --    --  A5 vs A3NASA B19 Premier - CL III 1 vs.Lanier Sharks 00/01 Navy - CL III0

Bracket - Friday, December 04, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409625  Holland Sports Complex  08:00 PM  3 A8 vs A4ATHENS UNITED - 01 GOLD - CL III 3 vs.Ambush B01 White - CL III0

Bracket - Saturday, December 05, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409618  Clarkdale Elementary School  10:45 AM  1 A10 vs A13GS 01B Elite Clasico - CL III 2 vs.Oconee FC 00 Red - CL III3
 409617  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 A11 vs A12Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III 0 vs.FFC Predators - CL III1

Bracket - Sunday, December 06, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409662  Oconee Veterans Park  03:15 PM  C A13 vs A11Oconee FC 00 Red - CL III 1 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III1

Bracket - Thursday, December 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409654  GSA  07:30 PM  Spen A1 vs A11GSA 01 White - CL III 4 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 01 - CL III4

Bracket - Saturday, December 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409599  Central Park  10:00 AM  9 A2 vs A1SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III 0 vs.GSA 01 White - CL III2
 409674  Metro North Pk  11:00 AM  1 A5 vs A10NASA B19 Premier - CL III 1 vs.GS 01B Elite Clasico - CL III0

Bracket - Saturday, December 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409650  Metro North Park  11:00 AM  3 A2 vs A5SSA Chelsea 01B Select White 1 - CL III
Forfeited Game
 0 vs.NASA B19 Premier - CL III4F






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.