Fall 2015 Athena & Classic
Team Schedules - BU17 Classic II
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall15athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FD6D7B29-143B-4B7F-A3FD-86554A23B0B3&tournamentguid=173EB212-BADB-425F-BE03-D05CA448AD8D&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : KSA BU17 Elite- CL II5552505555555-057 25  7  17 0
 A4 : UFA South Georgia 99 Premier- CL II5555522555502-051 24  8  9 0
 A11 : Concorde Fire North White- CL II0005255555555-047 19  20  6 0
 A3 : AFC Lightning 99 Elite- CL II5250525555520-046 15  25  7 0
 A5 : Rush 98/99- CL II5250020255550-036 7  18  11 0
 A9 : GSA 99 White- CL II2052550050505-034 -3  17  6 0
 A6 : UFA 99 Premier- CL II5500005025055-032 -2  18  8 0
 A12 : Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II0555550000202-029 -1  26  14 0
 A8 : NASA B17 Select- CL II2025505252000-028 -3  21  16 0
 A13 : Concorde Fire Central Black- CL II5020500052000-019 -15  28  19 1
 A7 : Chiefs Premier 99- CL II0005002022025-018 -14  26  5 1
 A2 : CFC Red Star - BU17 Elite- CL II0205005202052-617 -8  30  18 3
 A10 : Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II5050000000520-017 -24  40  8 0
 A14 : DSC 99B Revolution White- CL II0000002000000-02 -20  33  8 2

Bracket - Saturday, September 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16037  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 A12 vs A4Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II 1 vs.UFA South Georgia 99 Premier- CL II3
 16077  South Forsyth  01:00 PM  1 A6 vs A11UFA 99 Premier- CL II 2 vs.Concorde Fire North White- CL II1
 834827  McCurry Park  03:00 PM  23 A3 vs A14AFC Lightning 99 Elite- CL II 3 vs.DSC 99B Revolution White- CL II1
 16110  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A7 vs A10Chiefs Premier 99- CL II 0 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II2
 16092  Noonday Pk  03:00 PM  11 A8 vs A9NASA B17 Select- CL II 1 vs.GSA 99 White- CL II1
 16064  CYSA  05:00 PM  8 A2 vs A1CFC Red Star - BU17 Elite- CL II 1 vs.KSA BU17 Elite- CL II2

Bracket - Sunday, September 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 834834  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A14 vs A4DSC 99B Revolution White- CL II 0 vs.UFA South Georgia 99 Premier- CL II4
 16104  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A7 vs A5Chiefs Premier 99- CL II 0 vs.Rush 98/99- CL II3
 16035  CYSA  02:00 PM  10 A2 vs A3CFC Red Star - BU17 Elite- CL II 5 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II5
 403306  Noonday Pk  03:00 PM  01 A8 vs A13NASA B17 Select- CL II 0 vs.Concorde Fire Central Black- CL II2
 16105  Lilburn Middle School  03:30 PM  1 A1 vs A11KSA BU17 Elite- CL II 3 vs.Concorde Fire North White- CL II1
 16047  Barrow County Leisure Services  04:30 PM  6 A12 vs A10Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II 4 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II1

Bracket - Saturday, September 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16080  Silverbacks Park  09:15 AM  Ren A7 vs A12Chiefs Premier 99- CL II 0 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II1
 16081  Friendly City Park  11:00 AM  3 A4 vs A2UFA South Georgia 99 Premier- CL II 6 vs.CFC Red Star - BU17 Elite- CL II0
 16100  GSA  12:00 PM  Schr A9 vs A10GSA 99 White- CL II 0 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II1
 403304  Fowler Park  03:00 PM  5 A6 vs A13UFA 99 Premier- CL II 3 vs.Concorde Fire Central Black- CL II1

Bracket - Sunday, September 20, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16094  McCurry Park  04:00 PM  23 A3 vs A6AFC Lightning 99 Elite- CL II 2 vs.UFA 99 Premier- CL II0
 403314  Concorde Ridgeview  05:20 PM  1 A13 vs A5Concorde Fire Central Black- CL II 0 vs.Rush 98/99- CL II0

Bracket - Saturday, September 26, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16033  Fowler Park  11:00 AM  5 A6 vs A2UFA 99 Premier- CL II 0 vs.CFC Red Star - BU17 Elite- CL II1
 16063  McCurry Park  03:00 PM  23 A3 vs A5AFC Lightning 99 Elite- CL II 3 vs.Rush 98/99- CL II5
 834829  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A7 vs A14Chiefs Premier 99- CL II 2 vs.DSC 99B Revolution White- CL II1

Bracket - Sunday, September 27, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16095  Stars Athletic Club  12:00 PM  2 A5 vs A4Rush 98/99- CL II 0 vs.UFA South Georgia 99 Premier- CL II3
 16070  Barrow County Leisure Services  02:00 PM  6 A12 vs A2Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II 4 vs.CFC Red Star - BU17 Elite- CL II0

Bracket - Saturday, October 03, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16054  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A7 vs A3Chiefs Premier 99- CL II 1 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II5

Bracket - Sunday, October 04, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 403302  Friendly City Park  01:00 PM  3 A4 vs A13UFA South Georgia 99 Premier- CL II 4 vs.Concorde Fire Central Black- CL II1
 16065  CYSA  04:00 PM  9 A2 vs A9CFC Red Star - BU17 Elite- CL II 0 vs.GSA 99 White- CL II1

Bracket - Saturday, October 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16088  Fowler Park  03:00 PM  5 A6 vs A1UFA 99 Premier- CL II 1 vs.KSA BU17 Elite- CL II2

Bracket - Sunday, October 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16041  CYSA  12:00 PM  9 A2 vs A5CFC Red Star - BU17 Elite- CL II 2 vs.Rush 98/99- CL II1
 16055  Friendly City Park  01:00 PM  3 A4 vs A1UFA South Georgia 99 Premier- CL II 0 vs.KSA BU17 Elite- CL II0
 834838  Gwinnett College  05:30 PM  1 A14 vs A12DSC 99B Revolution White- CL II 2 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II3
 16042  McCurry Park  06:00 PM  23 A3 vs A8AFC Lightning 99 Elite- CL II 3 vs.NASA B17 Select- CL II3

Bracket - Wednesday, October 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16058  Harmony Grove  06:00 PM  1 A1 vs A7KSA BU17 Elite- CL II 1 vs.Chiefs Premier 99- CL II0

Bracket - Saturday, October 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16066  Georgia Soccer Park  11:00 AM  3 A11 vs A3Concorde Fire North White- CL II 3 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II4
 834832  Georgia Soccer Park  01:00 PM  3 A13 vs A14Concorde Fire Central Black- CL II 1 vs.DSC 99B Revolution White- CL II0
 16102  GSA  01:00 PM  Spen A9 vs A5GSA 99 White- CL II 0 vs.Rush 98/99- CL II0
 16101  Noonday Pk  05:00 PM  01 A8 vs A6NASA B17 Select- CL II 3 vs.UFA 99 Premier- CL II2

Bracket - Sunday, October 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 834836  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A14 vs A8DSC 99B Revolution White- CL II 0 vs.NASA B17 Select- CL II1
 16049  McCurry Park  11:00 AM  23 A3 vs A10AFC Lightning 99 Elite- CL II 5 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II0
 16038  Stars Athletic Club  02:00 PM  2 A5 vs A6Rush 98/99- CL II 0 vs.UFA 99 Premier- CL II1
 16086  Friendly City Park  04:00 PM  3 A4 vs A7UFA South Georgia 99 Premier- CL II 1 vs.Chiefs Premier 99- CL II1
 403320  Shakerag Park  04:30 PM  3 A13 vs A11Concorde Fire Central Black- CL II 1 vs.Concorde Fire North White- CL II2
 16051  Barrow County Leisure Services  05:00 PM  6 A12 vs A1Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II 2 vs.KSA BU17 Elite- CL II0

Bracket - Saturday, October 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16071  River Line Park  09:00 AM  1 A10 vs A4Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II 0 vs.UFA South Georgia 99 Premier- CL II5
 403312  Georgia Soccer Park  09:00 AM  6 A13 vs A3Concorde Fire Central Black- CL II 1 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II5
 834833  Rabbit Hill Park  11:00 AM  3 A14 vs A2DSC 99B Revolution White- CL II 3 vs.CFC Red Star - BU17 Elite- CL II3
 16046  Fowler Park  03:00 PM  5 A6 vs A4UFA 99 Premier- CL II 0 vs.UFA South Georgia 99 Premier- CL II2
 16056  Stars Athletic Club  03:45 PM  1 A5 vs A11Rush 98/99- CL II 2 vs.Concorde Fire North White- CL II2
 16076  GSA  06:30 PM  Spen A9 vs A7GSA 99 White- CL II 2 vs.Chiefs Premier 99- CL II0

Bracket - Sunday, October 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 403322  Lilburn Middle School  10:45 AM  1 A1 vs A13KSA BU17 Elite- CL II 3 vs.Concorde Fire Central Black- CL II0
 16093  McCurry Park  12:00 PM  23 A3 vs A12AFC Lightning 99 Elite- CL II 2 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II1
 16091  Noonday Pk  01:00 PM  01 A8 vs A4NASA B17 Select- CL II 1 vs.UFA South Georgia 99 Premier- CL II2
 16061  CYSA  02:00 PM  11 A2 vs A11CFC Red Star - BU17 Elite- CL II 0 vs.Concorde Fire North White- CL II3
 834830  GSA  03:00 PM  XRoa A9 vs A14GSA 99 White- CL II 2 vs.DSC 99B Revolution White- CL II1
 16048  Fowler Park  05:00 PM  5 A6 vs A7UFA 99 Premier- CL II 2 vs.Chiefs Premier 99- CL II2
 16099  Stars Athletic Club  07:15 PM  2 A5 vs A10Rush 98/99- CL II 4 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II1

Bracket - Saturday, October 31, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16036  Harmony Grove  09:00 AM  1 A1 vs A9KSA BU17 Elite- CL II 4 vs.GSA 99 White- CL II1
 16053  River Line Park  09:00 AM  1 A10 vs A8Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II 1 vs.NASA B17 Select- CL II4
 834828  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 A5 vs A14Rush 98/99- CL II 5 vs.DSC 99B Revolution White- CL II2
 16059  Barrow County Leisure Services  03:45 PM  6 A12 vs A6Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II 0 vs.UFA 99 Premier- CL II1

Bracket - Sunday, November 01, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16069  Friendly City Park  11:00 AM  3 A4 vs A9UFA South Georgia 99 Premier- CL II 2 vs.GSA 99 White- CL II0

Bracket - Saturday, November 07, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16084  Fowler Park  07:00 PM  5 A6 vs A9UFA 99 Premier- CL II 0 vs.GSA 99 White- CL II2

Bracket - Sunday, November 08, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16106  Shakerag Park  09:00 AM  3 A11 vs A12Concorde Fire North White- CL II 9 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II0

Bracket - Friday, November 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16045  Stars Athletic Club  06:00 PM  2 A5 vs A12Rush 98/99- CL II 3 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II0

Bracket - Saturday, November 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16079  River Line Park  11:00 AM  1 A10 vs A1Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II 0 vs.KSA BU17 Elite- CL II5
 16074  Shakerag Park  01:15 PM  3 A11 vs A4Concorde Fire North White- CL II 2 vs.UFA South Georgia 99 Premier- CL II1
 16097  Barrow County Leisure Services  02:30 PM  6 A12 vs A8Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II 0 vs.NASA B17 Select- CL II0
 16043  GSA  03:00 PM  Schr A9 vs A3GSA 99 White- CL II 0 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II2
 834835  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A14 vs A6DSC 99B Revolution White- CL II 1 vs.UFA 99 Premier- CL II2

Bracket - Sunday, November 15, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16057  CYSA  12:00 PM  10 A2 vs A7CFC Red Star - BU17 Elite- CL II 1 vs.Chiefs Premier 99- CL II1
 16060  River Line Park  01:00 PM  1 A10 vs A11Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II 2 vs.Concorde Fire North White- CL II6
 16083  GSA  01:00 PM  Schr A9 vs A12GSA 99 White- CL II 1 vs.Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II0
 16040  Friendly City Park  03:00 PM  3 A4 vs A3UFA South Georgia 99 Premier- CL II 2 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II2
 834839  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A14 vs A1DSC 99B Revolution White- CL II 0 vs.KSA BU17 Elite- CL II3

Bracket - Friday, November 20, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 834831  Rabbit Hill Park  07:00 PM  2 A14 vs A11DSC 99B Revolution White- CL II 1 vs.Concorde Fire North White- CL II2
 403308  River Line Park  07:30 PM  1 A10 vs A13Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II 0 vs.Concorde Fire Central Black- CL II2

Bracket - Saturday, November 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 834837  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A14 vs A10DSC 99B Revolution White- CL II 1 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II2
 403310  Barrow County Leisure Services  01:30 PM  6 A12 vs A13Piedmont Soccer Academy - Barrow 99- CL II 4 vs.Concorde Fire Central Black- CL II4
 16098  Metro North Pk  03:00 PM  1 A8 vs A2NASA B17 Select- CL II 2 vs.CFC Red Star - BU17 Elite- CL II1
 16108  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A7 vs A11Chiefs Premier 99- CL II 2 vs.Concorde Fire North White- CL II5

Bracket - Sunday, November 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 403325  CYSA  02:00 PM  9 A2 vs A13CFC Red Star - BU17 Elite- CL II 4 vs.Concorde Fire Central Black- CL II0
 16078  Georgia Soccer Park  03:00 PM  2 A11 vs A9Concorde Fire North White- CL II 6 vs.GSA 99 White- CL II2
 16073  Pleasantdale Park  04:00 PM  2 A7 vs A8Chiefs Premier 99- CL II 2 vs.NASA B17 Select- CL II2

Bracket - Thursday, December 03, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16044  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 A5 vs A8Rush 98/99- CL II 2 vs.NASA B17 Select- CL II0

Bracket - Friday, December 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 403316  Chattahoochee High School  06:20 PM  1 A13 vs A7Concorde Fire Central Black- CL II 0 vs.Chiefs Premier 99- CL II1
 16085  Harmony Grove  08:00 PM  1 A1 vs A5KSA BU17 Elite- CL II 4 vs.Rush 98/99- CL II0

Bracket - Saturday, December 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16109  Harmony Grove  03:00 PM  1 A1 vs A3KSA BU17 Elite- CL II 3 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II0
 16039  Metro North Park  03:45 PM  1 A8 vs A11NASA B17 Select- CL II 0 vs.Concorde Fire North White- CL II2
 403318  GSA  06:45 PM  Spen A9 vs A13GSA 99 White- CL II 2 vs.Concorde Fire Central Black- CL II0
 16107  River Line Park  10:00 PM  1 A10 vs A2Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II 2 vs.CFC Red Star - BU17 Elite- CL II2

Bracket - Sunday, December 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16068  Fowler Park  10:00 AM  5 A6 vs A10UFA 99 Premier- CL II 2 vs.Smyrna Soccer Club 98/99 Boys White- CL II1
 16034  Metro North Park  03:00 PM  3 A8 vs A1NASA B17 Select- CL II 1 vs.KSA BU17 Elite- CL II3






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.